Kazik Staszewski obchodzi 50. urodziny

/ 12 marca, 2013

Kazik Staszewski przyszedł na świat 12 marca 1963 roku w Warszawie. Aktywnie funkcjonuje na rynku muzycznym od 1979 roku. Jest znany jako wokalista, ale również autor tekstów i saksofonista. Największą popularność przyniosła mu gra w zespole Kult, choć firmuje również swoim nazwiskiem takie projekty jak KNŻ i El Doopa. Z niewiele mniejszym rozmachem rozwija się jego kariera solowa.

Kazik, niezależnie czy jako artysta solowy czy członek grupy Kult, wielokrotnie pojawiał się na łamach "Teraz Rocka". W lutym 2000 słynny muzyk wspominał lata minione: – W latach dziewięćdziesiątych uświadomiłem sobie, jak ważna jest dla mnie niezależność w każdym aspekcie – mówi mi Kazik. – Pewne rzeczy, które wcześniej robiłem w sposób niezbyt uświadomiony, stały się częścią świadomej działalności. To była praca nad zagospodarowanem własnego poletka, na którym nikt mi nie może nic kazać… 

Kolejne dziesięciolecia również były udane dla Kazika Staszewskiego. W 2000 roku ukazał się doskonale przyjęty album "Melassa", na którym gościnnie wystąpiła m.in. Edyta Bartosiewicz. Cztery lata później powstał natomiast krążek "Czterdziesty Pierwszy"Kazik stworzył muzykę filmową do takich produkcji jak "PitBull", "Szaleńcy", czy "Czarny czwartek". W maju 2008 roku muzyk opublikował zbiór felietonów pt. "Niepiosenki". Za swoje dokonania muzyczne otrzymał wiele nagród.

W dniu urodzin życzymy Kazikowi (jak i nam wszystkim) kolejnych równie twórczych dekad.

Redakcja | fot. Ulla Mróz/Studio Magazyn

KOMENTARZE

Przeczytaj także