Kazik ostro o projekcie Ministerstwa Kultury

/ 15 października, 2014

– Doprawdy udławcie się tą jałmużną z pieniędzy ukradzionych pierwej prostemu a uczciwemu człowiekowi – takimi słowami zakończył swój ostry atak na nowy projekt Ministerstwa Kultury Kazimierz Staszewski, lider zespołu Kult i jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów w Polsce.

Muzyk podkreśla, że kolejne podatki związane z muzyką są ciosem zarówno w artystów, jak i samych odbiorców. Chodzi o "podatek od piractwa", którym mają zostać objęci posiadacze smartfonów i tabletów. Oto komentarz Kazika udostępniony w serwisie Facebook:

Post użytkownika Kazik Staszewski.

Z propozycją rozszerzenia listy urządzeń objętych opłatą reprograficzną wystąpił w lipcu ZAiKS – wówczas skierowano wniosek do Ministerwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Chciano, aby na wspomnianej liście znalazły się smartfony i tablety, których użytkowników przybywa lawinowo.

Właśnie ogłsozono, że rząd zatwierdził rozszerzenie listy o wspomniane urządzenia. Opłata – której wysokości jeszcze nie ujawniono – będzie nałożona na producentów i dystrybutorów urządzeń mobilnych. Pewne jest jedno – zanosi się na podwyżkę cen tych urządzeń, a nowy podatek uderzy po kieszeni przede wszystkim konsumentów… 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także