Keith Richards udostępni w sieci poprzednie solowe płyty

/ 13 sierpnia, 2015

Albumów „Talk Is Cheap” z 1988 roku i „Main Offender” z 1992 roku można słuchać online już od 14 sierpnia 2015 roku dzięki wytwórni Mindless Records – poinformował Keith Richards. Do wyboru jest także opcja pobrania. A za miesiąc, 18 września, do sklepów trafi jego trzecie solowe wydawnictwo – „Crosseyed Heart”. Promuje je utwór „Trouble”.

Muzyk The Rolling Stones nagrał tę płytę ze swoimi wieloletnimi współpracownikami. Steve Jordan i Waddy Wachtel pomagali mu również stworzyć wspomniane poprzednie płyty. Na krążku usłyszeć będzie można także fragmenty zarejestrowane przez zmarłego w grudniu 2014 roku saksofonisty Bobby Keysa.

A mało brakowało, by Keith Richards w ogóle nie zaczął kariery solowej. Wiele lat temu zdradził magazynowi „Rolling Stone”, że jego pierwsza płyta powstała w odpowiedzi na problemy w zespole i drugie solowe dokonanie Micka Jaggera „Primitive Cool”.

To było coś dziwnego, to nigdy nie było mi pisane. To nie było coś, co chciałem zrobić. Myślałem też wtedy, że solowa płyta to w pewnym sensie porażka. Jedynym powodem, dla którego ją nagrałem, było to, że nie mogłem utrzymać Stonesów razem.

Grupa powróciła rok później z albumem „Steel Wheels”, lecz Keith nie zatrzymał się na jednym, debiutanckim krążku, z którego pochodzi poniższy utwór „Take It So Hard”.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także