Keith Richards wyda pierwszy solowy album od 23 lat

/ 10 lipca, 2015

The Rolling Stones ostatni koncert podczas trasy „Zip Code” zagra 15 lipca. Już dwa dni później Keith Richards udostępni „Trouble” – pierwszy singiel ze swojej nowej solowej płyty, która do sklepów trafi w ostatni piątek sierpnia.

Muzyk nagrał „Crosseyed Heart” ze swoimi wieloletnimi współpracownikami – Stevem Jordanem i Waddym Wachtelem, z którymi tworzył obie poprzednie płyty.

Świetnie się bawiłem, znów z nimi pracując. Nie ma nic lepszego niż wejść do studia i nie mieć pojęcia, z czym się wyjdzie. Jeśli szukasz „Trouble” [ang. kłopotów], przybyłeś we właściwe miejsce.

Na krążku usłyszeć będzie można również fragmenty zarejestrowane przez zmarłego w grudniu 2014 roku saksofonisty Bobby Keysa, który często razem z The Rolling Stones ruszał w trasę.

Album „Crosseyed Heart” to następca „Main Offender” z 1992 roku. Solowy debiut gitarzysty, „Talk is Cheap”, ukazał się cztery lata wcześniej. Z niego pochodzi poniższa piosenka „Take It So Hard”.

Keith Richards jeszcze nie wie, czy ruszy w trasę promującą nowe wydawnictwo. W wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone” niedawno mówił:

Chodzi mi to po głowie. Ale teraz zajęty jestem Stonesami i tak naprawdę nie myślałem, co potem. Jednak zwykle, gdy wydaję płytę, poświęcam trochę czasu, by ruszyć w drogę, zatem jest to możliwe.

Muzyk chciałby także wkrótce wejść do studia nagraniowego razem z The Rolling Stones, by nagrać następczynię płyty „A Bigger Bang” z 2005 roku.

Rozmawiamy o tym, ale nic nie jest przesądzone. Pomysł został rzucony. Chciałbym znów spotkać się z chłopakami w studiu, o tak. Wszystko się może zdarzyć.

Fanom grupy nie pozostaje nic, tylko czekać. Albo kupić bilet na wystawę „Exhibitionism”, którą londyńska galeria Saatchi będzie gościć od sierpnia do września 2016 roku. Jej plakaty już wiszą na mieście, jednak część z nich może być wkrótce zdjęta, gdyż bardzo nie spodobały się zarządzającym metrem i autobusami.

ud | fot. Siebbi, CC BY 3.0

KOMENTARZE

Przeczytaj także