Kerry King kocha i jednocześnie nienawidzi Ghost

/ 3 lipca, 2015

Kerry King szwedzki zespół Ghost zapytany został przez serwis Artisan News. Obie grupy mają tego samego menedżera i w przeszłości zdarzało im się razem grać koncerty.

Kocham ich wygląd… kocham. Nie znoszę jednak ich pieprzonej muzyki. Lubię ich. Byli z nami na wielu trasach. Ja po prostu… tego nie łapię. A próbowałem. Chcę polubić ich muzykę, ale nie potrafię.

Muzyk dostał kiedyś ich płytę od znajomego, który twierdził, że nagranie jest wspaniałe. Razem z drugim gitarzystą Slayera, Garym Holtem, postanowili samo to sprawdzić.

Nie było wspaniałe. Przynajmniej dla mnie. Dla Gary’ego też. Myślałem „może tylko pierwszy utwór jest do bani” i przeszedłem do kolejnego. To nie dla mnie. Wiem, że Ghost jest bardzo popularny i cieszę się, że tak jest. I, jak powiedziałem, to najmilsi goście, których możesz spotkać, to po prostu nie moja muzyka, choć wytrwale próbowałem.

Niezależnie od tego, czy zgadzacie się z Kerrym Kingiem i moglibyście słuchać tylko jego kapeli, czy może właśnie uznaliście, że ma fatalny gust muzyczny, mamy dla Was dobrą wiadomość: obie grupy już wkrótce podzielą się z nami sporą dawką nowej muzyki. Promowana singlem „Cirice” nowa płyta Ghost pt. „Meliora” ukaże się 21 sierpnia, a „Repentless” Slayera – 11 września 2015 roku.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także