Kirk Hammet gościem na płycie Exodus

/ 25 lipca, 2014

Hammet zagra solówkę w utworze "Salt In The Wound", który znajdzie się na dziesiątym studyjnym albumie grupy, zatytułowanym "Blood In, Blood Out". Jego premiera została zapowiedziana na październik 2014 roku.

To było naprawdę fajne. Jak wtedy gdy w 1980 spędzaliśmy razem całe dnie. Nagranie solówki na ich album było dla mnie dużą sprawą. To pierwszy raz od czasu demówki Exodus, kiedy z nimi nagrałem. (…) Gram sobie fajne solo, a tu przychodzi Gary [Holt, gitarzysta Exodus], też gra solo, i wiesz co? Posłuchałem tego i pomyślałem "Wow, znów jest 1982 i Gary i ja staramy się poodcinać sobie nawzajem głowy naszymi solówkami". Nic się nie zmieniło przez te 30 lat. Kocham to i kocham tych kolesi. Znam ich większość życia więc świetnie, że w końcu z nimi nagrałem.

Hammet był członkiem oryginalnego składu Exodus w latach 1980-1983, kiedy to odszedł do Metalliki, aby zastąpić Dave'a Mustaine'a. To właśnie Kirk wymyślił nazwę zespołu, on też był tym, który wprowadził do Exodus wokalistę Paula Baloffa.

mm

KOMENTARZE

Przeczytaj także