Kirk Hammett (Metallica): iTunes i serwisy społecznościowe źródłem wszelkiego zła

/ 18 października, 2013

Większość muzyków jest zdania, że dziś przemysł fonograficzny nie jest taki sam jak kiedyś. Często jako przyczynę jego załamania wskazuje się… iTunes. Chociażby Nikki Sixx z Mötley Crüe uważa, że zachowanie fanów tej platformy nie jest najlepsze. Teraz natomiast problem starał się zdiagnozować Kirk Hammett z Metalliki.

Gitarzysta został zapytany o przedstawicieli nowego muzycznego pokolenia, którzy często są headlinerami wielkich festiwali:

Muse, oni obecnie są headlinerami. Może Queens of the Stone Age. Trudno powiedzieć. Nie ma obecnie wielu naprawdę wspaniałych zespołów, które wykazują się czymś szczególnym. Jest to problem. Wszystko dlatego, że rzeczy jak iTunes, streaming i serwisy społcznościowe niszczą muzykę. To zabija motywację do tego, żeby wejść i nagrać najlepszy możliwy album. Szkoda.

Muzycy z zespołu Metallica przekonują, że to właśnie oni – chociażby za sprawą filmu "Through the Never" – starają się wnieść nową jakość do muzyki. Jednak wyniki finansowe tego koncertowego wydawnictwa pokazują, że fani mają nieco inne spojrzenie na tę kwestię.

Zespół jednak zapowiada kolejny krok – w przyszłym roku ma powstać nowy album.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także