Kirk Hammett: "Musimy rozpocząć pracę nad nowym albumem"

/ 21 lutego, 2014

Każdy z muzyków z zespołu Metallica ma własną wersję tego, kiedy powinien zostać nagrany nowy album. Raz mówią, że to proces długi i wymagający, a niedługo później, że mają tak dużo riffów, iż nowa płyta to tylko kwestia czasu. Generalnie jednak, dużo mówią, a niewiele w tej kwestii robią.

Wydaje się jednak, że Kirk Hammett zdaje sobie sprawę, że nie można tego dłużej odwlekać, o czym mówił w wywiadzie dla magazynu Kerrang!:

Nie możemy już myśleć o żadnych innych sprawach, które wpłynęłyby na odwlekanie rozpoczęcia prac nad nowym albumem. Jesteśmy w tej chwili pod ścianą, więc tak – musimy rozpocząć pracę nad płytą. Jestem podekscytowany. James ma około 800 riffów. Ja tylko 400, ale pomysłów mi nie brakuje. Fajnie będzie zobaczyć, co z tego wyjdzie.

Jeśli jesteśmy w stanie nagrać album w rok, powiedzmy od stycznia 2014 roku do stycznia 2015 roku, to jestem jak najbardziej za. To coś, czego nie robiliśmy od bardzo dawna, i można powiedzieć, że to będzie dla nas wyzwanie – nagrać płytę w 12 miesięcy. No, nagraliśmy tak szybko album z Lou Reedem, ale to się chyba nie liczy, nie?

Nie mamy jeszcze żadnych utworów. Mamy tylko małe elementy, które w przyszłości mogą stać się piosenkami i tylko tyle mogę powiedzieć w tej kwestii. Jesteśmy podekscytowani. Zwlekamy, bo kochamy nasze rodziny i chcemy pobyć w domach, ale uwielbiamy też pisać wspólnie utwory i nagrywać albumy.

Przypomnijmy, że poza wspomnianym albumem z Lou Reedem, który pojawił się w 2011 roku, ostatnim autorskim studyjnym krążkiem Metalliki jest "Death Magnetic", czyli płyta, która światło dzienne ujrzała w 2008 roku. Nie ma więc co się dziwić, że fani metalowej legendy są tak zniecierpliwieni…

Amerykański zespół odwiedzi nasz kraj już w lipcu tego roku w związku z imprezą Sonisphere 2014.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także