Klasyczne płyty Led Zeppelin w nowych wersjach od czerwca

/ 13 marca, 2014

Zadowoleni będą wszyscy – miłośnicy delektowania się genialnymi piosenkami Led Zeppelin z czarnego krążka, preferujący nośnik CD, zwolennicy konsumowania muzyki z plików dźwiękowych, jak również kolekcjonerzy, dla których najważniejsze są zawsze specjalne edycje, boxy, wcześniej niepublikowane nagrania, itp.

Jimmy Page wykonał benedyktyńską pracę, remasterując albumy "Led Zeppelin", "II" i "III" na podstawie oryginalnych analogowych taśm, a także przeczesując swoje przepastne domowe archiwa, w poszukiwaniu dodatkowych nagrań z dawnych czasów, celem uatrakcyjnienia reedycji. Dzięki jego wytężonej pracy wymienione płyty zyskały nowe życie. Życie, które poznamy 2 czerwca 2014 roku, gdy wznowienia "Led Zeppelin", "II" i "III" będą miały premierę.

Do każdej ze wznowionych płyt, gitarzysta Led Zeppelin przygotował do towarzystwa bonusowy krążek. Aczkolwiek jest możliwość zaopatrzenia się tylko w pojedynczy, zremasterowany album. I tak, do "Led Zeppelin" Page dodał koncert grupy z paryskiej "Olympii", z 10 października 1969 roku, podczas którego fenomenalnie wykonała ona dziewięć kompozycji, wykazując się wielkim talentem improwizacyjnym w paru z nich.

 "II" bogatsza jest o CD z ośmioma utworami, numerami z albumu w wersjach wcześniej niepublikowanych z różnych sesji nagraniowych. Jest też piękny prezent dla fanów klasycznego rocka w postaci nigdy wcześniej niewydanego utworu "La La".

Do płyty "III" Jimmy Page postanowił dołączyć dysk z dziewięcioma numerami, głównie znanymi z płyty, lecz tutaj zawartych w innych wersjach z sesji nagraniowych. Są też trzy wcześniej niepublikowane kompozycje"Jennings Farm Blues" (instrumentalny wstęp do "Bron-Yr-Aur Stomp"), "Bathroom Sound" (instrumentalna wersja "Out On The Tiles") oraz miks dwóch bluesowych klasyków, "Keys To The Highway/Trouble In Mind".

Jimmy Page o projekcie:

Otworzyłem właśnie portal, dzięki któremu można się przenieść w czasie do chwil, w których Led Zeppelin nagrywał płyty. To wybór niedokończonych utworów, wstępnych miksów, podkładów, alternatywnych wersji, a także nowych kawałków, które wtedy zarejestrowaliśmy.

Oto wszystkie formaty wznowień płyt Led Zeppelin:

– Pojedyncze CD – zremasterowany album w rozkładanej kopercie (gatefold card wallet), z ośmiostronicową książeczką.
– Deluxe Edition (2CD) – zremasterowany album plus bonusowy dysk audio, plus 16-stronicowa książeczka.
– LP – zremasterowany album na 180-gramowym winylu, w kopercie będącej dokładną repliką tej z pierwszego wydania.
– Deluxe Edition Vinyl – zremasterowany album plus dodatkowy materiał audio na 180-gramowym winylu.
– Pliki cyfrowe – zremasterowany album i dodatkowy dysk będą dostępne na platformach oferujących muzykę w tym formacie.
 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także