Kolejne zespoły na Orange Warsaw Festiwal 2014

/ 18 marca, 2014

Trzy zespoły dołączyły do grona artystów, którzy zagrają podczas tegorocznego Orange Warsaw Festival. Ska-P oraz Jamal wystąpią 13 czerwca- pierwszego dnia festiwalu, natomiast zespół Chemia zobaczymy 15 czerwca – ostatniego dnia festiwalu. Wszystkie zespoły wystąpią na Warsaw Stage.

Siódma edycja festiwalu odbędzie się w dniach 13-15 czerwca, na Stadionie Narodowym w Warszawie. Po raz pierwszy festiwal potrwa trzy dni, a artyści wystąpią na dwóch scenach Orange Stage i Warsaw Stage.

Ska-P – hiszpańska grupa prezentująca muzykę z pogranicza ska i punk. Ich koncerty doceniane są z uwagi na mocną, punkową energię oraz niezwykłą atmosferę, jaką generuje zespół przy udziale publiczności. Muzyka SKA-P to rytmiczne melodie oraz zaangażowane, anarchistyczne teksty. Zespół ma na swoim koncie siedem albumów studyjnych oraz trzy wydawnictwa koncertowe. Najnowsza płyta  "99%" miała premierę przed rokiem, lądując od razu na trzecim miejscu hiszpańskiej listy sprzedaży.

Chemia – warszawski zespół rockowy. Powstał w 2010 roku. Muzyka grupy, która ostatecznie wykrystalizowała się w 2012 roku, inspirowana jest klasyką rocka od The Beatles do Led Zeppelin oraz dokonaniami muzyki post grunge’owej. Założycielem i liderem jest Wojciech Balczun, na początku grał razem z Marciem Koczotą (wokal) i Zbyszkiem Krebsą (gitara). W 2010 roku zespół wydał pierwszy album pt. „Dobra Chemia”, a rok później reedycję tej płyty pod nazwą „O2” z nowym wokalistą Łukaszem Drapałą. Muzyka zespołu zaczęła się zmieniać i wiosną 2012 Chemia nagrała EP „In the Eye” w Vancouver. Chwilę później zespół rozstał się ze Zbyszkiem Krebsem, zapraszając do współpracy Maćka Mąkę. Jesienią 2012 Chemia ponownie wybrała się do Kanady, do The Warehouse Studio, aby zrealizować swój drugi longplay. Wiosną 2013 po raz pierwszy było można usłyszeć „Ego” (My ego) – singiel promujący nowy album zespołu. Numer zapowiadał również nową stylistykę grupy. W drużynie pojawiła się nowa postać – Ralph James (Nickleback, Billy Talent), który został nowym, międzynarodowym agentem zespołu.

Dotychczas ogłoszeni artyści OWF 2014:

Scena "Orange Stage":

13 czerwca – KINGS OF LEON, QUEENS OF THE STONE AGE, PIXIES, FRENCH FILMS

14 czerwca – FLORENCE AND THE MACHINE, THE KOOKS, THE WOMBATS

15 czerwca – OUTKAST, DAVID GUETTA, KASABIAN, TIMBALAND

Scena "Warsaw Stage":

13 czerwca – SNOOP DOGG AKA SNOOP LION, LILY ALLEN, THE PRETTY RECKLESS, SKA-P, JAMAL

14 czerwca – HURTS, CHASE&STATUS

15 czerwca – LIMP BIZKIT, BRING ME THE HORIZON, I AM GIANT, CHEMIA

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także