Kolejni artyści Life Festival Oświęcim

/ 16 kwietnia, 2014

Charyzmatyczny lider, wpadające w ucho melodie, dowcipne i niebanalne teksty oraz przemyślany image to jedynie krótki opis założonego w 1993 roku w Izraelu  zespołu Ice 9. Trzy lata później grupa wydała swój debiutancki album "The Beginning Of The Right Life", który przyniósł m.in. przebój "With Him Forever" , czyli pierwszy gejowski love-song, zaśpiewany w języku hebrajskim. Rok po wydaniu drugiej płyty "Kerach Tesha"  (1999 r.) grupa zawiesiła działalność. Artyści nie odwrócili się jednak od muzyki. W 2004 roku członkowie grupy: Ohad, Roy i Uri nagrali rockowy album z tekstami Abramka Koplowicza, chłopca, który mieszkał w łódzkim getcie, a następnie został zamordowany w obozie Auschwitz w 1944 roku. Wokalista Noam Rotem rozpoczął karierę solową, w 2009 roku nagrywając własną wersję utworu "Nasza klasa" Jacka Kaczmarskiego. W ubiegłym roku zespół Ice 9 reaktywował się i odbył krótkie, acz świetnie przyjęte tournée po Izraelu.

Kolejnymi niebanalnymi i niezwykle charyzmatycznymi artystami ostatniego dnia piątej edycji Life Festival Oświęcim będzie ABBY  – czteroosobowy zespół z Berlina. Grupa tworzy unikalną mieszankę rocka z elektroniczną  muzyką taneczną. Ich energetyczne show jest połączeniem rasowego rockowego koncertu z dziką imprezą techno. Grupa została zauważona i doceniona już po wydaniu debiutanckiej EP-ki "Welcome Home", pod koniec 2010 roku. Pierwszy album "Friends&Enemies" został wydany w 2013 roku, a autorem wszystkich utworów jest frontman zespołu, Filou. ABBY ma za sobą mnóstwo koncertów, m.in. w Londynie, Nowym Jorku i Los Angeles oraz występów na kilku festiwalach, m.in. Eurosonic 2013, Food For Your Senses i Wilderness.

Organizatorzy po raz kolejny udowadniają, że Life Festival Oświęcim nie uznaje granic – występujący tam niebanalni i obdarzeni charyzmą artyści reprezentują różne kultury i style muzyczne, a ich przekaz i zaangażowanie w działalność społeczną doskonale wpisują się w pokojową ideę tego międzynarodowego wydarzenia.

Piąta edycja LFO odbędzie się w dniach 25-28 czerwca w Oświęcimiu

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także