Kolejni przeciwko Nergalowi

/ 13 września, 2011

Prawica Rzeczypospolitej, której liderem jest Marek Jurek, zorganizowała wczoraj specjalną konferencję prasową pod siedzibą Telewizji Polskiej. Członkowie partii, jak można się było domyśleć, zebrali się tam z powodu Nergala – wokalisty Behemotha, który jest jurorem w programie "The Voice Of Poland" nadawanym na antenie TVP2.

"Przyłączamy się zdecydowanie do apelu do władz telewizji publicznej o jak najszybsze zrezygnowanie z angażowania tego rodzaju osób w programy telewizji publicznej" – powiedział Marek Jurek. Przypomnijmy, że przed nim w tej samej sprawie wypowiedzieli się: abp Sławoj Leszek Głódź, bp Wiesław Merling, Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy oraz Prawo i Sprawiedliwość.

Prawica Rzeczypospolitej nawiązała również do faktu uniewinnienia Nergala przez sąd: ich zdaniem należy "naprawić polskie prawo" tak, by "nie dopuszczało jakichkolwiek aktów nienawiści antychrześcijańskiej" oraz "zagwarantowało nam wszystkim prawo do życia w pokoju społecznym".

Rzeczniczka prasowa TVP Joanna Stempień-Rogalińska powiedziała PAP, że nie będzie komentować oświadczenia Marka Jurka, bo nie zna jego treści.

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także