Korn: Na pierwszej płycie ściągaliśmy od Cypress Hill

/ 24 października, 2016

Niedawno Korn zwrócił uwagę, że Sepultura ściągała od nich na „Roots”. Nie zaprzecza temu sam Igor Cavalera. Teraz okazuje się, że Jonathan Davis i spółka też nie są niewinni, jeśli chodzi o inspiracje.

Brian „Head” Welch w programie „Back of the Class” przypomniał początki zespołu, obsesję Fieldy’ego Ice Cube oraz swoją – grupą Geto Boys. Gitarzysta przyznał, że czerpali wtedy też sporo od jeszcze jedne formacji.

Na początku ściągaliśmy wprost od Cypress Hill. Graliśmy „weeoooooowww” na gitarach na pierwszej płycie – to było bezpośrednie ściąganie od Cypress Hill. Inspirowaliśmy się hip hopem. N.W.A. sprawił, że był to punk rock w pełni.

Wyszli i mówili, co chcieli. Mimo że to inny rodzaj muzyki, pochodziła ona z ulicy. Byłem normalnym białym chłopakiem ze średniej klasy, ale to było świetne. To był punk rock, jaki mogliśmy dostać.

W muzyce wielu artystów inspiruje się sobą. Można powiedzieć, że rachunki wyrównane.

 

Dwunasty studyjny krążek grupy Korn ukazał się 21 października 2016 roku. Promują go single „Rotting in Vain”, „Insane” oraz „A Different World”, jednak zespół w dniu premiery zdecydował się udostępnić do odsłuchu całość „The Serenity of Suffering”.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także