Korn: Sepultura ściągała od nas na "Roots"

/ 10 października, 2016

Frontman grupy Korn zapytany został ostatnio przez magazyn „Metal Hammer”, czy dumny jest z tego, że od ponad 20 lat tyle innych zespołów czerpało z ich twórczości. Jonathan Davis podaje dwa przykłady. Z jednego się cieszy, z drugiego – już trochę mniej.

Tak, na przykład Slipknot inspirował się tym, co robiliśmy. Wzięli coś i stworzyli coś innego, swojego, co jest niesamowite. Innym przykładem – z jednej strony to komplement, lecz z drugiej bardzo na to byłem wkurzony – jest „Roots” Sepultury. Ewidentnie zdzierali z Korna. Rozmawiałem o tym z producentem Rossem Robinsonem – wziął nasze brzmienie i dał j e Sepulturze. Mój młody mózg nie mógł sobie z tym poradzić. Mieli na nas duży wpływ i jakoś musiałem do przełknąć. To klasyczny album, więc o tyle dobrze.

Gitarzysta James „Munky” Shaffer dodał:

Rzecz w tym, że to my staraliśmy się ich naśladować. Sepultura w 1993 roku wypuściła „Chaos A.D.” – płytę, która miała na nas duży wpływ. Do dzisiaj to jeden z moich ulubionych albumów. Teraz, gdy jestem starszy, jestem w stanie docenić sztukę, która inspiruje sztukę.

A Wy słyszycie do brzmienie Korna na przykład w „Roots Bloody Roots”?

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także