Kruk zagrał z Deep Purple i rusza dalej

/ 18 lutego, 2014

Zespół Kruk może uznać początek roku za bardzo udany. 10 lutego ukazało się wznowienie ich debiutanckiej płyty "Before He'll Kill You", a w ubiegłą sobotę, 15 lutego po raz kolejny poprzedzili koncert legendarnej formacji Deep Purple. I był to wyśmienity koncert Kruka, o czym mogli przekonać się wszyscy zgromadzeni w katowickim Spodku. Podczas występu zespołu w Spodku z boku sceny pojawili się uśmiechnięci Roger Glover i Don Airey z Deep Purple, którzy swoimi aparatami nagrywali koncert.

O koncercie opowiadał serwisowi Interia.pl Piotr Brzychcy, gitarzysta Kruka:

W życiu piękne są tylko chwile, a w naszym nie tylko muzycznym światku, te chwile właśnie trwały. To było coś niesamowitego. Później po koncercie zespół wyraził zgodę na wspólne spotkanie i zdjęcie. W trakcie tego spotkania usłyszałem od Rogera Glovera: "niesamowity koncert" i poczułem się nastolatkiem, który w koszulce z logiem "Perfect Strangers" zasuwa do szkoły z głową pełną marzeń, tyle, że te marzenia realizowały się tu i teraz.

Przypomnijmy, że zespół Kruk jest w tej chwili w trakcie nagrywania nowej płyty. Premiera czwartego studyjnego album przewidziana jest na późną wiosnę. 

A już w marcu i kwietniu zespół planuje kolejne koncerty. Tym razem zobaczymy ich w następujących miastach:

KRUK – trasa koncertowa

14 marca – Rzeszów, Pod Palmą 
21 marca – Warszawa, Progresja Music Zone 
22 marca – Włocławek, Mistrz i Małgorzata
23 marca – Olsztyn, Andergrant 
04 kwietnia – Wrocław, Łykend 
05 kwietnia – Bielsko-Biała, Rudeboy
06 kwietnia – Lublin, Graffiti 
12 kwietnia – Zabrze, Wiatrak 
13 kwietnia – Poznań, U Bazyla 
25 kwietnia – Gomunice, Bogart

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także