Kruk, Ian Gillan i Fryderyk Chopin…

/ 7 listopada, 2011

Jest to dość nietypowe połączenie: koncert rockowy poprzedzający film o wielkim kompozytorze muzyki klasycznej. Jednak gatunki muzyczne nie powinny mieć znaczenia w tej sytuacji. Najważniejsza jest sama muzyka, proces twórczy, radość komponowania i otwartość muzyków na nowe doświadczenia. Kruk z pewnością nie boi się nowych wyzwań. Od wydania swojej drugiej płyty "It Will Not Come Back" w czerwcu tego roku muzycy nie ustają w pracy.

Latem wystąpili przed koncertem Deep Purple w Dolinie Charlotty, 28 listopada zagrają na tej samej scenie co Whitesnake, a wcześniej uświetnią premierę filmu dokumentalnego i ruszą w trasę z legendą bluesa Debbie Davis. Podczas wrocławskiego koncertu tej artystki, na jednej scenie z Krukiem gościnnie zagra gitarzysta Perfect – Jacek Krzaklewski.

Jesień przyniosła nam całe mnóstwo świeżej energii. Przede wszystkim dobrze przyjęte koncerty, które zagraliśmy w ramach trasy koncertowej. Propozycja akustycznego grania na minitrasie koncertowej z Debbie Davies to także niesamowite wyzwanie i odkrywanie naszej muzyki w zupełnie innym wymiarze. Niezwykle ekscytująca jest także akcja promocyjna związana z filmem dokumentalnym. Podczas warszawskiego koncertu Kruka w klubie Progresja odbędzie się prapremiera tego filmu, w całą akcję osobiście zaangażowany jest Ian Gillan. – mówi Piotr Brzychcy gitarzysta Kruka.

Premiera filmu dokumentalnego "Historia Chopina – Opowiada Ian Gillan z Deep Purple", 25 listopada, Warszawa, Klub Progresja, godz. 18.00

 "Kilkakrotnie nagrodzony na prestiżowych festiwalach filmowych dokument opowiada o kształtowaniu się osobowości artystycznej Fryderyka Chopina w jego pierwszych 20 latach młodości spędzonych w Polsce. Ian Gillan – lider zespołu Deep Purple oprowadza widza po ojczyźnie kompozytora, pokazując jak kraj i ludzie, wśród których wzrastał, wpłynęli na uformowanie jednego z największych artystów w historii muzyki. Film w nowoczesny sposób pokazuje jak to, co zakorzenione w lokalnej kulturze staje się wspólnym dziedzictwem całego kontynentu."

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także