Kryzys w winylowej reedycji

/ 3 lutego, 2015

Kryzysu nie ma! Zaplanowana na listopad równoległa premiera płyty cd i płyty winylowej Kryzysu nie udała się. Skrupulatni zwykle Niemcy przysyłali alarmujące maile o zawaleniu zamówieniami na winyle z całego świata. Termin realizacji zamówienia został przesunięty na koniec stycznia. To chyba oznacza, że nie ma kryzysu w branży muzycznej?

Kryzys już jest! Co prawda pierwszy komunikat w roku 2015 brzmiał – opóźnienie może się zwiększyć, ale na szczęście po interwencji terminu styczniowego Niemcy już dotrzymali. W międzyczasie reedycja "78-81" na płycie cd wydana przez Fonografikę zebrała bardzo pochlebne opinie recenzentów i fanów a cały pierwszy nakład płyt cd szybko zniknął ze sklepów muzycznych. Teraz fani otrzymują możliwość kupienia również płyty winylowej.

Ta reedycja jednej z dwóch pierwszych (i jednej z najważniejszych) polskich płyt z muzyką nowofalową zawiera dokładnie ten sam zestaw utworów, który pojawił się na pierwowzorze wydanym we Francji w 1981 roku. Oczywiście dokonaliśmy remasteringu materiału. Do współpracy zaprosiliśmy Alika Dziki, kiedyś min basistę zespołu Kultura. Udało mu się ocieplić brzmienie muzyki zarejestrowanej na magnetofonie stereo podczas koncertu Kryzysu w DK Ursus wydobywając z niebytu gitarę basową. Zachęcamy gorąco do odsłuchu i porównania z oryginałem.

Nakład płyty winylowej jest limitowany do 550 sztuk, w całości na kolorowym winylu.

mg

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także