Bez kategorii

Książki "Roman Kostrzewski. Głos z ciemności" do wygrania

/ 14 września, 2016

Roman Kostrzewski – diabeł wcielony czy po prostu nietuzinkowy artysta? „Głos z ciemności” to nie tylko dzieje zespołu Kat i jego charyzmatycznego wokalisty, ale przede wszystkim historia człowieka, który od najmłodszych lat musiał się mierzyć z konsekwencjami przeszłości rodzinnej. Kostrzewski opowiada o dzieciństwie spędzonym w domu dziecka i o dojrzewaniu w PRL-u, ujawnia też kulisy pracy górnika i strajku w kopalni Rozbark po wprowadzeniu stanu wojennego.

Wspomina początki Kata i jego drogę – z najistotniejszym przystankiem w Jarocinie – na metalowy szczyt. Omawiając niektóre swoje teksty, komentuje zachowania społeczne i bezlitośnie rozprawia się ze stereotypem „satanisty”. „Głos z ciemności” to nie bilet do piekła ani relacja z czarnej mszy. To zaproszenie do trudnej, chwilami dramatycznej, często wesołej wędrówki z niezwykłym człowiekiem. 

Zainteresowani? W naszym najnowszym konkursie do wygrania są trzy książki „Roman Kostrzewski. Głos z ciemności”. Co trzeba zrobić, żeby zgarnąć jedną z nich? Tym razem zadanie konkursowe nie jest wcale takie proste:

Samodzielnie zinterpretuj tekst wybranego przez siebie utworu z repertuaru Kat & Roman Kostrzewski.

Teksty z interpretacją wysyłajcie na adres konkurs@terazrock.pl. W wiadomości e-mail zatytułowanej „Roman Kostrzewski” podajcie również dane kontaktowe – imię, nazwisko oraz adres korespondencyjny, na który będziemy mogli wysłać ewentualną nagrodę. Na Wasze prace czekamy do 18 września, do godziny 23:59. Nazwiska zwycięzców ogłosimy dzień później.

Biorąc udział w konkursie każdy uczestnik potwierdza, że zgadza się na przestrzeganie zasad zawartych w niniejszym regulaminie.

mg

KOMENTARZE