Kult zagra koncerty w warszawskiej Stodole

/ 3 listopada, 2015

Od lat w jesiennym repertuarze Stodoły nie może zabraknąć koncertów Kultu. I od lat przyciągają one rzesze fanów, którzy wypełniając Stodołę po brzegi, śpiewają razem z Kazikiem utwory takie, jak "Arahja", "Hej czy nie wiecie", "Dziewczyna bez zęba na przedzie", czy "Baranek".

Przedstawianie tego zespołu to jak tłumaczenie, że pod koniec dnia słońce zachodzi. Każdy to wie. Od przeszło 30 lat grupa założona przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę nie traci na popularności. Kolejne pokolenia słuchaczy doceniają KULT za prowokacyjne, buntownicze teksty, charakterystyczne brzmienie i młodzieńczą zadziorność. Od początku istnienia zespołu powstało sporo piosenek, niektóre na fonograficzną premierę czekały wiele lat, inne w ogóle nigdy nie pojawiły się na oficjalnych albumach zespołu. Od samego początku antysystemowe teksty Kazika poruszały ważne problemy związane z tożsamością, wiarą czy porządkiem społecznym, a jego charyzma przyciągała na każdy koncert rzesze wiernych fanów.

Ostatnia płyta zespołu ukazała się 13 maja 2013. "Prosto", bo taki tytuł nosi to wydawnictwo, jest szesnastym krążkiem w dorobku kapeli. Utworem promującym album był "Układ Zamknięty", singiel zapowiadający jednocześnie film o tym samym tytule.

W tym roku Kult wystąpi w Stodole 6 i 7 listopada. 

mg

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także