Kumka Olik zagra w Czwórce

/ 25 listopada, 2011

Rockowy zespół Kumka Olik powstał 2007 r. w Mogilnie. Jak mówi Wojciech Waglewski: To utalentowani ludzie, którzy cały czas się rozwijają. Artystów chwali również Lech Janerka, który koncertował z nimi podczas trasy "Męskiego Grania".

Grupa ma na swoim koncie trzy albumy. Pierwszy pt. "Jedynka" dostał nominację do nagrody Fryderyk 2009 w kategorii "Nowa twarz fonografii". Drugi album "Podobno nie ma już Francji" ukazał się w sprzedaży w 2010 roku. Obecnie na rynku pojawiła się trzecia płyta grupy pt. "Nowy koniec świata", na której gościnnie wystąpił lider Voo Voo, grając na gitarze i śpiewając utwór pt. "Przepowiadanie przez powtarzanie".

Kumka Olik został uznany za najważniejszego polskiego debiutanta 2009 roku przez użytkowników Onet.pl, wygrał również plebiscyt "Teraz Najlepsi 2010" magazynu Teraz Rock oraz plebiscyt portalu Plejada.pl na Najlepszy Młody Polski Zespół 2009 roku. Dodatkowo Program 4 Polskiego Radia powtórzy koncert L.Stadt z ubiegłej soboty. Można go będzie posłuchać i obejrzeć w najbliższą niedzielę, 27 listopada o godz. 21.00.

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także