Lamb of God wyda EP-kę dla zmarłego fana

/ 19 października, 2016

Nowa EP-ka Lamb of God ukaże się 2 grudnia 2016 roku. Bohaterem „The Duke” jest Wayne Ford – fan zespołu, który zmarł na białaczkę 3 lutego 2015 roku. Miał zaledwie 33 lata.

Wokalista grupy Randy Blythe poznał go trzy lata wcześniej, już po zdiagnozowaniu choroby. Muzyk obserwował odchodzenie Wayne’a.  

Nieważne, czy ci się to podoba, czy nie, pewnego dnia umrzesz.

Przerażające, prawda? O wiele łatwiej być ciągle rozkojarzonym niż zastanawiać się dłużej nad własną śmiertelnością. Jednak, co się stanie, gdy nagle ktoś pozbawi cię tego złudzenia o nieśmiertelności? Co, jeśli będziesz w 100% pewien, że wkrótce umrzesz? Że twój czas na ziemi szybko dobiega końca i że absolutnie nic nie możesz w związku z ym zrobić? Jak byś sobie poradził?

Znałem krótko kogoś, kto znalazł się w takiej strasznej sytuacji. Niedługo się przyjaźniliśmy, ale nauczyłem się wiele od tego człowieka o sile i godności. Oto, jak on sobie z tym radził.

Utwór „The Duke” powstał sesji nagraniowego ostatniej płyty grupy „VII: Sturm und Drang”, która pojawiła się w lipcu 2015 roku. Z pewnych przyczyn nie wszedł jednak na ten krążek. Teraz ukaże się osobno.

Chciałem jakoś go uhonorować. Chciałem, by ten wartościowy, opanowany człowiek, wypatrujący swojej śmierci, który został moim przyjacielem, został zapamiętany dzięki muzyce ukochanego zespołu. Obserwowanie jego spokoju było (brak lepszego słowa) inspirujące. Ci z nas, którzy myślą o tym, jak umrą, mają nadzieję, że zrobią to z godnością. Jednak naprawdę nikt nie wie, jak sobie z tym poradzi, póki ten moment nie nadejdzie. Wayne dał mi prawdziwy przykład, jak odchodzić z tego świata z wdziękiem. Napisałem słowa „The Duke” – to słaba próba zrozumienia jego perspektywy, uhonorowanie go.

Część słów pochodzi z moich rozmów z Wayne’em, inne od jego żony, niektóre z mojej głowy. Moim pierwszym tytułem było „Immortalis”, ale po rozmowie z tatą Wayne’a zdecydowałem się zachować tytuł, który nadali utworowi moi koledzy z zespołu. Kiedy powiedziałem Frankowi o roboczym tytule, roześmiał się i powiedział, że był wielkim fanem Johna Wayne’a. Imię po tym aktorze, który był znany również jako The Duke, otrzymał Wayne…

Całą historię przyjaźni z Wayne’em Fordem znajdziecie w poniższym wideo. Randy Blythe opisał ją też na stronie lamb-of-god.com. Zachęca tam przy okazji, by zostać dawcą szpiku.

 

Lista utworów na „The Duke” Lamb of God:

1. The Duke
2. Culling
3. Still Echoes (live at Rock Am Ring)
4. 512 (live at Rock Am Ring)
5. Engage The Fear Machine (live at Bonnaroo)

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także