Lawson po raz pierwszy w Polsce

/ 11 kwietnia, 2014

Już 17 maja w warszawskiej Proximie wystąpi brytyjska grupa Lawson. Swoją nazwę zespół wziął od chirurga, który przeprowadził ratującą życie operację na frontmanie – Andym Brownie. Po serii niewielkich koncertów w pubach i supportowaniu bardziej znanych kapel – w 2011 roku w Brighton Lawson po raz pierwszy zagrał koncert jako headliner. Wśród publiczności był łowca talentów, dzięki czemu grupa zdobyła kontrakt z wytwórnią Polydor.

Od podpisania kontraktu w 2012 roku zespół wyprzedał pięć tras koncertowych, występował na scenach festiwali Isle Of Wight, T In The Park czy Hard Rock Calling, a także na Wembley z raperem B.o.B., a o muzyce Lawson pochlebnie wyrażała się nawet Taylor Swift. Zespół zdobył również sporą popularność poza rodzimymi Wyspami Brytyjskimi – zagrał wyprzedane koncerty w Ameryce Północnej, Azji, Australii i Europie kontynentalnej.

Już 6 maja ukaże się nowa edycja płyty "Chapman Square" przygotowana specjalnie dla polskich fanów.  Jednopłytowy album będzie zawierał wszystkie hity zespołu, w tym "Juliet" i "Brokenhearted".

Występ w warszawskiej Proximie będzie pierwszym koncertem grupy w Polsce. Bilety na to wydarzenie pojawią się w sprzedaży w najbliższy poniedziałek, 14 kwietnia, o 10:00 rano.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także