Leash Eye nagrywa nową płytę

/ 15 marca, 2013

Dokładnie 29 kwietnia w Sound Division Studio rozpoczną się prace nad trzecim albumem studyjnym zespołu Leash Eye. Produkcją i miksem zajmie się Filip 'Heinrich' Hałucha, który współpracował już z muzykami przy ich poprzedniej płycie. Na album złoży się prawdopodobnie 13 utworów. 10 z nich jest skomponowanych, a Sebb aktualnie układa linie wokalne, 3 kolejne mają jeszcze formę szkiców. Nowego krążka możemy oczekiwać jesienią tego roku.

– Tym razem proces twórczy wygląda nieco inaczej – mówi gitarzysta Opath. – Pierwsze szkice powstawały w domach i były rejestrowane na naszych komputerach wraz z prostymi liniami programowanej perkusji. Potem wszystko "dokręcaliśmy" podczas prób. Stylistycznie podążamy drogą wyznaczoną przez V.I.D.I, lecz V.I.C.I bo taki jest roboczy tytuł, będzie jednak różnić się od swej poprzedniczki w kilku miejscach.

Dodatkowo nowością jest to, że po raz pierwszy w historii zespołu pomysłodawcą utworów jest również klawiszowiec/organista, czyli Voltan. Ma on również spory udział w pisaniu tekstów oraz układaniu linii wokalnych. 

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także