Life Festival Oświęcim 2012: zagra Peter Gabriel

/ 19 marca, 2012

 

Będzie to jedyny koncert Petera Gabriela w Polsce, promujący najnowszy album „New Blood”.

Na ten moment polscy fani Gabriela czekali aż 9 lat! Artysta po raz ostatni odwiedził nasz kraj w 2003 roku. Tej wiosny zawita do nas z wyjątkowym projektem – na scenie, zamiast tradycyjnego rockowego składu, będzie mu towarzyszyć kilkudziesięcioosobowa New Blood Orchestra! W ten sposób Peter Gabriel promuje wydany jesienią 2011 roku album „New Blood”, zawierający symfoniczne aranżacje kilkunastu utworów z jego dotychczasowej kariery, nagranych z towarzyszeniem 46-osobowej orkiestry pod dyrekcją Bena Fostera. Ze sceny stadionu MOSiR w Oświęcimiu usłyszymy więc takie przeboje, jak  m.in. „Don’t Give Up”, „Red Rain”, „Solsbury Hill” czy „Digging In The Dirt”.

Na scenie stadionu MOSiR wystąpi z nimi gościnnie Anna Maria Jopek, wszechstronna wokalistka, dysponująca jednym z najlepszych głosów na polskim rynku muzycznym. Została ona zaproszona przez dyrektora artystycznego LFO 2012 Darka Maciborka (za zgodą Petera).

Osobistą akceptację Gabriela uzyskała także wybrana przez Maciborka multietniczna i zwariowana Antwerp Gipsy–Ska Orkestra. Jej członkowie pochodzą z tak odległych krajów, jak Belgia, Serbia, Chile czy Argentyna. Ich muzyka to piorunująca mieszanka reggae, ska, gypsy, drum’n’bassu, samby i paru innych gatunków. Choć nie grają punk rocka, podczas koncertów zachęcają publiczność do pogowania, bo – jak twierdzi wokalista Gregor – „punk i gypsy to w sumie jedno i to samo”.

 Koncert z udziałem Petera Gabriela z The New Blood Orchestra, Kroke z A.M. Jopek i Antwerp Gipsy-Ska Orkestra będzie finałowym akcentem 4-dniowego Life Festival Oświęcim, który w tym roku obędzie się w dniach 10-13 maja.

Informacje o sprzedaży biletów na oficjalnej stronie LFO 2012: www.lifefestival.pl

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także