Life Festival Oświęcim: kolejne ogłoszenie

/ 27 marca, 2015

Tego jeszcze w historii LFO nie było! Koncert muzyki alternatywnej Street Life nie tylko po raz pierwszy odbędzie się na stadionie, ale będzie miał również gwiazdę światowego formatu. Manu Chao to ikona anarchistów i alterglobalistów, artysta niepokorny, niewpasowujący się w schematy show businessu. Osobiście wybiera miejsca, w których chce grać koncerty – w tym roku ze swym projektem Manu Chao La Ventura zagra w Polsce tylko raz, na Life Festival Oświęcim!

Na tym samym koncercie wystąpią również Bednarek oraz grupa Afromental. Kolejnych artystów Street Life poznamy już wkrótce.

Manu Chao to jeden z najbardziej zaangażowanych społecznie artystów na świecie. Alterglobalista, obrońca ubogich z Trzeciego Świata, zadeklarowany pacyfista – idealnie wpasowuje się w przesłanie LFO.Jego twórczość, tak jak Life Festival Oświęcim, łamie kulturowe i językowe granice. Urodzony w Paryżu muzyk śpiewa po angielsku, hiszpańsku, francusku, włosku – nierzadko potrafi połączyć te wszystkie języki w jednym utworze. Splata nie tylko różne mowy, ale też style – w jego utworach odnajdziemy brzmienia charakterystyczne dla takich gatunków jak rock, reggae, ska czy folk. Na scenie jest prawdziwym wulkanem energii. Jesteśmy przekonani, że w Oświęcimiu eksploduje on z podwójną siłą!

Na koncercie Street Life pojawi się również grupa polskich wykonawców, wśród nich – Bednarek i Afromental

Kolejny punkt programu tegorocznego LFO to spektakularne widowisko muzyczne "British Rock Symphony", które będzie można zobaczyć w środę 17 czerwca w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Usłyszymy przeboje takich wykonawców, jak The Beatles, Queen, The Rolling Stones, U2, Led Zeppelin, Depeche Mode czy Eric Clapton, który był gwiazdą ubiegłorocznej edycji LFO. Dzięki orkiestrze symfonicznej, znane przeboje zyskają zupełnie inny wymiar, a całość dopełni wyjątkowa oprawa, obejmująca pokaz dud szkockich, efektownych tańców irlandzkich oraz nowoczesne wizualizacje.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także