Life Festival Oświęcim: więcej polskiej muzyki

/ 4 marca, 2015

Dzięki dwóm scenom zlokalizowanym naprzeciw siebie, na tegorocznym Life Festival Oświęcim, czekają nas wyjątkowe muzyczne wydarzenia. Do piątkowego koncertu brytyjskiej gwiazdy Jessie Ware, holenderskiego zespołu Kensington i grupy Hey dopisujemy nowych, wyjątkowych artystów – specjalny projekt muzyczny Nowe Sytuacje – Republika, jedną z najciekawszych polskich wokalistek Melę Koteluk oraz Sebastiana Riedla & Cree.

Zwieńczeniem tegorocznego festiwalu będzie sobotni koncert "Europa przeciwko wojnie", którego ambasadorem jest Goran Bregović. Podczas koncertu wystąpią wspólnie, po raz pierwszy od 16 lat, Goran Bregović i Kayah. Listę kolejnych, specjalnych gości tego wyjątkowego koncertu podamy niebawem.

Nowe Sytuacje – Republika to projekt stworzony przez muzyków oryginalnego składu zespołu Republika, do których dołączyli wokaliści Tymon Tymański, Piotr Rogucki i Jacek Bończyk . Ogromny sukces trasy koncertowej "Nowe Sytuacje Live 2014" zachęcił muzyków kultowej grupy do prezentowania również innych nagrań z repertuaru zespołu Republika. W tym roku Nowe Sytuacje proponują koncerty w oparciu o płytę "Masakra”, wzbogacone onajwiększe przeboje Republiki.

Mela Koteluk od momentu pojawienia się na polskiej scenie muzycznej , nie jest kolejną nową wokalistką ale jest zjawiskiem. Pomimo wydania zaledwie dwóch płyt potrafiła stworzyć własny muzyczny styl. Uwielbiana przez fanów i doceniana przez krytyków. Jej debiutancki album "Spadochron" zdobył dwa Fryderyki. W listopadzie ub. r. ukazała się druga płyta Meli Koteluk "Migracje", która przyniosła przeboje takie jak "Fastrygi" czy "Żurawie origami".

Trzeci z ogłoszonych dziś artystów, Sebastian Riedel z grupą Cree to klasyk blues rockowego polskiego brzmienia. Syn legendy polskiego bluesa – Ryszarda wokalisty Dżemu, od ponad dwudziestu lat Cree wykonuje muzykę nawiązującą do stylistyki lat 60. i 70. Trudno byłoby znaleźć fana polskiej muzyki rockowej, który nie znałby tak charyzmatycznego głosu Sebastiana Riedla.

Kolejni artyści i wydarzenia LFO 2015 zostaną ogłoszone już wkrótce.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także