Life Of Agony: nowa płyta to „potwór”

/ 5 stycznia, 2017

Pierwszy studyjny album Life Of Agony od 12 lat ukaże się 28 kwietnia 2017 roku nakładem Napalm Records. Alan Robert, basista Life Of Agony powiedział:
 

Jesteśmy na finale etapu miksowania albumu z naszym producentem Mattem Brownem, następnie zabieramy się za mastering z Tedem Jensenem (Alice in Chains, Machine Head, Deftones) w nowojorskim studiu Sterling Sound. Ta płyta to potwór i jaramy się, że będziemy mogli się nią podzielić w kwietniu. Jest w niej taka energia. Gitarowe riffy są wściekłe, teksty szczere a groove zabójczy. Muszę przyznać, że nigdy nie byliśmy tak zgrani jako zespół. Jeszcze zanim wydobyliśmy pierwszą nutę, wszyscy wiedzieliśmy, jaką płytę chcemy nagrać.

 
Wiosną Life Of Agony wyruszy w trasę koncertową po USA.


 
Zespół Life Of Agony wypłynął w pierwszej połowie lat 90. na fali nowojorskiej sceny hardcore, obok takich grup, jak Type O Negative i Biohazard. Debiutancki album „River Runs Red” (Roadrunner, 1993) okazał się jedną z najsłynniejszych płyt całego gatunku. Pod koniec lat 90. grupa zawiesiła działalność, ale powróciła w 2005 roku albumem „Broken Valley”. Następnie znów zawiesiła działalność, ale ponownie powróciła w 2014 roku. W tym czasie wokalista Keith Caputo zmienił płeć i teraz występuje jako Mina Caputo.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także