Linkin Park nagrywa nowy album!

/ 4 lutego, 2014

Ostatnio niewiele mówiło się o tym, co dzieje się u muzyków z zespołu Linkin Park. Wydawało się bowiem, że Chester Bennington – zajęty pracą w zespole Stone Temple Pilots – nie ma czasu na nagrywanie nowego krążka. Jak się jednak okazuje, prace idą pełną parą!

O ich postępie poinformował za pośrednictwem swojej strony internetowej Mike Shinoda. Mogliśmy tam przeczytać między innymi:

Większość fanów Linkin Park zdaje sobie sprawę z tego, że każdy album jest zupełnie inny od poprzedniego. W tym wypadku nie będzie inaczej. Jak zwykle wiele zakrętów i zmian pojawia się w czasie jego tworzenia, dlatego określenia jego stylu właśnie teraz byłoby bezcelowe. W tym momencie mogę wam powiedzieć, że utwór "X" brzmi tak i tak, ale może w ciągu tygodnia ewoluować w coś zupełnie innego.

Mogę jednak powiedzieć, że jestem natchniony. Wszyscy jesteśmy.

Zespół próbuje robić rzeczy, których wcześniej nie próbował. Po pierwsze, jesteśmy w innym studiu. Wszystkie płyty (poza MTM) nagraliśmy w tym samym miejscu; teraz będzie inaczej. Poprzednie krążki robiliśmy z pomocą producentów; tym razem to nasza własna inicjatywa. Zwykle piszemy i organizujemy wszystko za pomocą komputera; tym razem miksujemy i eksperymentujemy.

Na stronie pojawiło się również takie oto zdjęcie:

Shinoda napisał również, że nie może się doczekać lata, gdy fani będą mogli usłyszeć ich nowy album. Wydaje się zatem, że na temat następcy "Living Things" wiemy w tej chwili całkiem sporo…

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także