Linkin Park uzbierał ponad 350 tysięcy dolarów dla Japonii

/ 3 września, 2011

Niezwykle popularna grupa rockowa Linkin Park już nie pierwszy raz zdecydowała się na wsparcie dla potrzebujących na całym świecie. Tym razem muzycy chcieli wspomóc akcję humanitarną w Japonii –  po ostatnim trzęsieniu ziemi i tsunami. Frontman grupy, Chester Bennington, powiedział dla MTV News: „To szczególny zaszczyt, że możemy pomóc japońskiej społeczności. Oni zawsze wspierali nasz zespół, teraz czas na rewanż”.

Specjalny koncert charytatywny odbył się 31 sierpnia w Mayan Theater w Los Angeles. W wydarzeniu uczestniczyło około 1100 osób. Każdy był zobowiązany do wpłacenia 500$ na rzecz akcji. Oczywiście znalazły się osoby, które dawały znacznie więcej pieniędzy – rekordzista wpłacił 13 tysięcy dolarów.

Muzycy liczyli, że uda im się zebrać około 250 tysięcy, ale wynik był znacznie lepszy – w sumie na pomoc Japonii zebrała się niebagatelna suma 350 tysięcy dolarów. Cała kwota zostanie przeznaczona na akcję „Save The Children” [Pol. „Pomóżmy dzieciom”], która ma na celu świadczenie pomocy i opieki dzieciom, które zostały dotknięte marcową tragedią.

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także