Lou Reed ekspertem od hip-hopu

/ 3 lipca, 2013
 
Lou Reed opublikował wczoraj na łamach The Talkhouse recenzję nowej płyty rapera Kanye Westa
Rockman wykazał się w tekście sporą znajomością tematu. Płyta "Yeezus" bardzo przypadła wokaliście do gustu.
 
 
Wokalista The Velvet Underground tak rozpoczyna swoją recenzję płyty "Yeezus":
 
Kanye West jest dzieckiem sieci społecznościowych i hip-hopu. Zna się na wszystkich rodzajach muzyki i kultury popularnej. Facet ma naprawdę szeroką paletę do zabawy. To wszystko jest na "Yeezus". Są na płycie momenty najwyższego piękna i wspaniałości, ale i momenty, gdzie nie ma nic nowego. Jednakże koleś jest bardzo, bardzo utalentowany. Stara się naprawdę podnieść poprzeczkę. Nikt wokół nie robi tego, co on robi, to jest z innej planety. 
 
Rockman raz za razem udowadnia w tekście, że jest bardzo dobrze zaznajomiony z płytą. Rzuca przykładami ciekawych aranży na albumie, analizuje poszczególne utwory i komentuje warstwę tekstową "Yeezus"
 
W ostatni weekend Lou Reed trafił do szpitala (na wstępie chcielibyśmy zdementować, że powodem hospitalizacji była płyta Kanye Westa). Rockman trafił do kliniki w Southampton w związku z odwodnieniem organizmu. Muzyk dwa miesiące wcześniej miał przeszczep wątroby. Reed został szybko wypisany ze szpitala (o stanie zdrowia muzyka informowaliśmy m.in. TUTAJ)

pg

KOMENTARZE

Przeczytaj także