Luxtorpeda: świetna sprzedaż nowej płyty

/ 4 kwietnia, 2014

Najnowsze zestawienie OLiS, czyli Oficjalnej Listy Sprzedaży, przyniosło kilka interesujących zmian w czołówce. Przede wszystkim znakomity debiut zaliczył zespół Luxtorpeda, którego płyta pt. "A morał tej historii mógłby być taki, mimo, że cukrowe, to jednak buraki" znalazła się na najniższym stopniu podium. Jest to o tyle warte odnotowania, że muzycy udostępnili cały album przedpremierowo na portalu YouTube. Mimo to fani nie zawiedli coraz popularniejszych muzyków i nabyli ich trzecie studyjne wydawnictwo.

Płyta "A morał tej historii mógłby być taki, mimo, że cukrowe, to jednak buraki" była szeroko omawiana przez muzyków z zespołu Luxtorpeda na łamach dwóch ostatnich numerów naszego pisma. Najpierw o płytę pytaliśmy Roberta "Litzę" Friedricha, a później na pytania Jordana Babuli odpowiadał Przemysław "Hans" Frencel:

Cała płyta wydaje mi się lżejsza i łatwiejsza w słuchaniu niż Robaki. A ty jak sądzisz?

Podobają mi się wszystkie nasze płyty, każda ma swój nastrój. To fakt, że wiele osób odebrało Robaki jako ciężki album, ale ja nie potrafię tego dostrzec. Najnowszy materiał prawdopodobnie dużo zyskał na tym, że został analogowo nagrany. I pomimo, że jest tam sporo ciężki riffów i gitary kąsają dość mocno, brzmi ciepło i przyjemnie dla ucha.

Cały wywiad znajdziecie w najnowszym numerze naszego pisma. Warto również zauważyć, że "A morał tej historii mógłby być taki, mimo, że cukrowe, to jednak buraki" został naszą "Płytą miesiąca".

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także