Luxtorpeda z nowym albumem: szczegóły

/ 5 marca, 2014

Już 1 kwietnia na półki trafi nowy album Luxtorpedy"A morał tej historii mógłby być taki, mimo, że cukrowe, to jednak buraki" będzie trzecią płytą w dorobku zespołu. Zwyczajem Luxtorpedy wydawnictwo zawiera dodatkowo krążek z wersjami instrumentalnymi.

"A morał tej historii…" to dzieło przemyślane w najdrobniejszym szczególe. Gitarowe riffy, które usłyszycie, to przegląd brzmień od Slayera do Rush, a teksty, jak zwykle w przypadku tego zespołu, wymagają od słuchacza uwagi 
i skupienia. 

Muzycy postarali się o analogowe brzmienie płyty i wbrew regułom nie poddali jej masteringowi. Pierwsze efekty tych zabiegów będzie można usłyszeć 10 marca, kiedy do radia trafi singiel "Pusta Studnia".

Obszerny wywiad z Robertem "Litzą" Friedrichem znajdziecie w najnowszym, marcowym wydaniu Teraz Rocka. Muzyk na naszych łamach sporo mówił o nowej płycie:

Nasze płyty są zawsze autorentgenem. Nigdy nie śpiewamy o kimś, zawsze o sobie. Z ręką na sercu śpiewam: jestem Hipokrytes. Nie jesteśmy już młodzieżą, ale dojrzałymi ludźmi zdolnymi do autorefleksji. 

Cały wywiad znajdziecie na stronach od 22 do 25. 

Lista utworów:

01. Ostatni 
02. J.U.Z.U.T.N.U.K.U 
03. Cały Cyrk 
04. Hipokrytes 
05. Mambałaga 
06. Pusta Studnia 
07. Samotna 
08. Nieobecny Nieznajomy 
09. J'eu Les Poids 
10. Od może do może 
11. Smoła 
12. Persona Non Grata 
13. Jestem zwycięzcą

 

mg | fot. Mateusz Otremba

KOMENTARZE

Przeczytaj także