Luxtorpeda: nowy album już w sklepach

/ 1 kwietnia, 2014

Premiera nowej płyty zespołu Luxtorpeda jest wielkim wydarzeniem w naszym kraju. Choć to dopiero trzecie studyjne wydawnictwo w dorobku formacji, budzi niezwykle wiele pozytywnych emocji. Nasze pismo poświęciło wiele stron płycie "A morał tej historii mógłby być taki, mimo, że cukrowe, to jednak buraki". W ubiegłym miesiącu opublikowaliśmy obszerny wywiad z Robertem "Litzą" Friedrichem, teraz natomiast przepytaliśmy Przemysława "Hansa" Frencela.

Muzyk mówił na łamach ostatniego numeru Teraz Rocka bardzo dużo na temat nowej płyty:

Cała płyta wydaje mi się lżejsza i łatwiejsza w słuchaniu niż Robaki. A ty jak sądzisz?

Podobają mi się wszystkie nasze płyty, każda ma swój nastrój. To fakt, że wiele osób odebrało Robaki jako ciężki album, ale ja nie potrafię tego dostrzec. Najnowszy materiał prawdopodobnie dużo zyskał na tym, że został analogowo nagrany. I pomimo, że jest tam sporo ciężki riffów i gitary kąsają dość mocno, brzmi ciepło i przyjemnie dla ucha.

Cały wywiad przeprowadzony przez Jordana Babulę znajdziecie w najnowszym numerze naszego pisma. Warto również zauważyć, że "A morał tej historii mógłby być taki, mimo, że cukrowe, to jednak buraki" został naszą "Płytą miesiąca".

Miłośnicy twórczości zespołu na pewno już ustawiają się w kolejkach w sklepach z płytami lub zamawiają najnowsze wydawnictwo on-line, ale to nie jedyne drogi, żeby zapoznać się z premierowym materiałem – płyta "A morał tej historii mógłby być taki, mimo, że cukrowe, to jednak buraki" została w całości udostępniona za pośrednictwem serwisu YouTube. Utwory – głównie w formie teledysków tekstowych – przez kilkanaście dni pojawiały się na oficjalnym profilu zespołu.

Album zawiera w sumie trzynaście premierowych kompozycji. Oto ich tytuły:

01. Ostatni 
02. J.U.Z.U.T.N.U.K.U 
03. Cały Cyrk 
04. Hipokrytes 
05. Mambałaga 
06. Pusta Studnia 
07. Samotna 
08. Nieobecny Nieznajomy 
09. J'eu Les Poids 
10. Od może do może 
11. Smoła 
12. Persona Non Grata 
13. Jestem zwycięzcą 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także