M'era Luna Festival nie dla Closterkeller

/ 22 maja, 2013

Do konkursu zgłosiło się 58 zespołów. Jury wybrało pięć, które przeszły do kolejnego etapu. W nim do głosu dojdą internauci, którzy wyłonią zwycięzcę spośród następujących formacji: Masturbator, Das Moon, Desdemona, Electric Chair, Deathcamp Project

 
Wybór jury skomentowała Anja Orthodox, liderka zespołu Closterkeller, legendy polskiej sceny gotyckiej. – No nieco zdziwiło mnie, że Closterkeller nie znalazł się nawet w pierwszej piątce polskich zespołów godnych reprezentować nasz kraj na głównym gotyckim festiwalu Europy :-/ No ale cóż, nie takie kopy od show biznesu już dostawaliśmy. I nawet zawsze dawały nam one energię do dalszego działania – napisała Anja Orthodox na swoim profilu w serwisie Facebook. 
 
Wpis wywołał dyskusję wśród fanów zespołu. Wielu z nich uważa, że jury popełniło błąd nie wybierając Closterkeller do drugiego etapu. Można również przeczytać opinie, że zespół ma status kultowego, ale tylko w Polsce i polskojęzyczny repertuar mógłby się nie sprawdzić na międzynarodowym festiwalu. Kto ma racje?

pg

KOMENTARZE

Przeczytaj także