Machine Head w nowym singlu śpiewa o Philu Anselmo?

/ 2 czerwca, 2016

Nowy utwór Machine Head trafi do rozgłośni radiowych (i zapewne do internetu) 3 czerwca 2016 roku, jednak już dziś możecie posłuchać go na stronie SiriusXM. Wokalista i gitarzysta grupy Robb Flynn zdradza, o czym jest „Is There Anybody Out There?”:

Ten utwór opowiada o miłości, samotności, rasizmie, nierozumieniu tego, co się dzieje na świecie / w Ameryce. Jest o bieżących wydarzeniach, ale próbuje pokazać szerszy obraz.

Fani zwrócili szczególnie uwagę na fragment:

Now I stand as a father, to men with no honor
Ashamed of the racists I used to call brothers

(Teraz stoję jak ojciec, przed ludźmi bez honoru
Zawstydzony rasistami, których zwykłem nazywać braćmi).

Od razu skojarzył im się ten urywek z byłym wokalistą zespołu Pantera (obecnie w Down i Superjoint) Philem Anselmo, który pod koniec stycznia tego roku narozrabiał podczas Dimebash. Później przeprosił, przyznał, że był pijany i nie wiedział, co robi. Zasugerował nawet, by Down kontynuował bez niego, gdyż nie chce szkodzić kolegom z zespołu.

Robb Flynn, wśród wielu innych, potępił wtedy jego zachowanie. Czy teraz znów nawiązuje do niego? Zachowanie Anselmo prawdopodobnie było inspiracją, lecz warto zauważyć, że frontman Machine Head używa liczby mnogiej, więc niekoniecznie chodziło mu ten konkretny przypadek, raczej chciał wskazać ogólnie na to, co się dzieje wśród metalowej braci (i nie tylko). Ale posłuchajcie „Is There Anybody Out There?” i oceńcie sami.

Studyjną dyskografię Machine Head na razie zamyka „Bloodstone & Diamonds” z listopada 2014 roku.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także