Reaktywacja Mad Season ukaże się na płycie

/ 15 lipca, 2015

30 stycznia 2015 roku muzycy Mad Season – gitarzysta Mike McCready i perkusista Barrett Martin – po latach znów spotkali się na jednej scenie. Nieżyjących członków zespołu, wokalistę Layne’a Staleya i basistę Johna Bakera Saundersa, godnie starali się zastąpić Chris Cornell (Soundgarden, Audioslave) oraz Duff McKagan (ex-Guns N’ Roses, Velvet Revolver). Okazja była wyjątkowa: wkład grupy w muzyczny dorobek Seattle chciała uhonorować orkiestra symfoniczna miasta.

Ci, co nie mogli zjawić się na tym unikatowym koncercie, już 28 sierpnia 2015 roku dzięki płycie kompaktowej, winylowej oraz wydaniu cyfrowemu „Mad Season / Seattle Symphony: Sonic Evolution / January 30, 2015 / Benaroya Hall” będą mogli nadrobić straty. A atrakcji w zimny styczniowy wieczór na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych nie brakowało. Skoro już zgromadzili się tam Mike McCready, Chris Cornell, Jeff Ament, Matt Cameron i Stone Gossard, dlaczego by nie mieli zagrać znów ku czci zmarłych przyjaciół jako Temple of the Dog? Zobaczcie poniżej część tamtego występu.

Tego samego dnia co płyta „Sonic Evolution” na płycie winylowej ukaże się również reedycja jednego z ostatnich koncertów Mad Season w oryginalnym składzie. Koncert w The Moore wydany został na kasecie VHS w 1995 roku. Dwa lata temu ukazał się także na DVD, wraz ze wznowieniem jedynego studyjnego albumu grupy, „Above”.

Tracklista Sonic Evolution”:

  1. Walking the Horizon
  2. Long Gone Day
  3. River of Deceit
  4. I Don’t Know Anything
  5. Wake Up
  6. Lifeless Dead
  7. Above
  8. Call Me a Dog
  9. Reach Down
  10. All Alone

Tracklista „Mad Season: Live at The Moore”:
Strona A
Wake Up
Lifeless Dead
Artificial Red

Strona B
River Of Deceit
I Don’t Want to Be a Soldier (written by John Lennon)
Long Gone Day

Strona C
I’m Above
I Don’t Know Anything
X-Ray Mind

Strona D
All Alone
November Hotel

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także