Mad Season: premiera utworu legendarnej supergrupy

/ 19 lutego, 2013
Założoną w 1994 roku supergrupę Mad Season tworzyli: Mike McCready (gitarzysta Pearl Jam), Layne Staley (wokalista Alice in Chains), John Baker Saunders oraz Barrett Martin (perkusista Screaming Trees). Zespół nagrał tylko jeden, wydany w 1995 roku album "Above". Pomimo prac nad następcą tej płyty, nigdy nie udało się nagrać drugiego wydawnictwa. Ostatecznie projekt został przekreślony po śmierci Saundersa w 1999 roku i Staleya trzy lata później. 
 
Już 4 kwietnia ukaże się dwupłytowa reedycja debiutanckiego albumu Mad Season. Zawarte zostaną na nim niepublikowane dotąd utworu z drugiej, nieukończonej płyty.  Stanie się tak za sprawą McCready`ego i Martina, którzy zaangażowali do współpracy byłego wokalistę Screaming Trees, Marka Lanegana. Napisał on teksty i zaśpiewał do trzech utworów. Owocem tej współpracy jest m.in. utwór "Locomotive", który ukazał się premierowo na stronie internetowej magazynu Rolling Stone. 
 
– "Locomotive" to piosenka, która najlepiej reprezentuje kierunek jaki obraliśmy w Mad Season na drugim, niedokończonym albumie – powiedział Barret Martin. 

 

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także