Metal Hammer i Classic Rock sprzedane

/ 4 kwietnia, 2013

Nowym właścicielem magazynów Classic Rock i Metal Hammer jest brytyjska firma Team Rock Limited (TeamRock). Prezesem tego przedsiębiorstwa jest John Myers, były szef Radia GMG. Spółka zakupiła obydwa tytuły za10,2 mln funtów.

Transakcja objęła również prawa własności do organizowanych co roku przez te magazyny słynnych plebiscytów: The Golden Gods oraz The Classic Rock Roll of Honour
 
– Jesteśmy zachwyceni faktem, że nabyliśmy te dwie wspaniałe marki, które odegrają znaczącą rolę w rozwoju naszego biznesu. Mają one świetny zespół, dowodzony przez Chrisa Inghama i zamierzamy inwestować w jego dalszy rozwój – powiedział Billy Anderson, dyrektor wykonawczy TeamRock
 
 
Zbywca obydwóch tytułów, firma Future na internetowych łamach dziennika The Guardian określiła magazyny wysoce udanymi, jednak nieodgrywającymi głównej roli w strategii rozwoju przedsiębiorstwa. 
 
Według komunikatu prasowego spółki, firma TeamRock została założona, by "tworzyć i dostarczać treści dla fanów muzyki rockowej na całym świecie za pośrednictwem platform cyfrowych i poprzez tytuły Classic Rock oraz Metal Hammer. Firma zebrała zespół kadry zarządzającej, który stworzy światową platformę dla tej dużej, acz traktowanej po macoszemu społeczności". 
 
 
Jak wynika z zapowiedzi Johna Myersa, nie jest to ostatni ruch biznesowy firmy TeamRock w tym miesiącu. – Spodziewamy się przyszłych zapowiedzi planów rozwoju w przeciągu najbliższych kilku dni – powiedział Myers, prezes TeamRock.

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także