Marilyn Manson z niespodzianką na 20-lecie "Antichrist Superstar"

/ 27 września, 2016

Płytę „Antichrist Superstar” świat po raz pierwszy usłyszał 8 października 1996 roku. Po 20 latach Marilyn Manson wyda ją raz jeszcze – tym razem 20 października. Nie zabraknie bonusów.

Wydajemy całe pudełko, a w nim legendarne wideo, które musiałem ukrywać przed światem przez piętnaście ostatnich lat. Powody tego poznacie, gdy je obejrzycie. Niewinnie myślałem, że można będzie je wykorzystać w wideo „Dead to the World” podczas trasy „Antichrist Superstar”, jednak dział prawny mojej firmy menedżerskiej zdecydował inaczej. Ale teraz i tak wszyscy je zobaczą.

Muzyk nie chce za dużo zdradzać. Opowiada jedynie, że nagranie przedstawia dziwny czas, gdy przeprowadził się do Los Angeles i mieszkał u basisty Twiggy’ego Ramireza. Podobno nie zachowywał się wtedy inaczej niż teraz.

„Antichrist Superstar” to drugi album Marilyna Mansona. Artysta w przyszłym roku planuje wydać swój dziesiąty studyjny krążek „Say10”. Porównuje go do tamtego krążka przed lat oraz do „Mechanical Animals”.

Jestem trochę podenerwowany tą premierą. Nagraliśmy płytę bardzo szybko. Dużo bardziej niż inne skupia się na jednym temacie, jest też najbardziej skomplikowana. W pewien sposób jest zwodniczo rozkoszna dla obcych – w stylu tego starego porzekadła, że największym sekretem diabła jest to, że nie ludzie nie wierzą w jego istnienie.

Album „Say10” usłyszymy 14 lutego 2017 roku. Podobno będzie agresywny. Całą rozmowę z Marilynem Mansonem znajdziecie na dazeddigital.com.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także