Max i Igor Cavalera ruszą w trasę z "Roots"

/ 5 sierpnia, 2016

Album „Roots” ukazał się w 1996 roku. Był to ostatni krążek, który w ramach zespołu Sepultura nagrali razem bracia Cavalerowie: wokalista i gitarzysta Max oraz perkusista Igor. Po 20 latach od premiery tej płyty postanowili znów postanowili pograć ją na żywo.

Pierwszy występ miał miejsce na festiwalu Amnesia Rockfest w Kanadzie pod koniec czerwca tego roku, jednak jeden koncert to za mało. Braciom tak się spodobało, że zaplanowali całą trasę „Return to Roots”. Max nawołuje:

Metalowcy! Nadszedł czas. 20 lat wydaliśmy album „Roots”, który na zawsze zmienił oblicze metalu. Teraz wracamy do „korzeni”, aby wszyscy mogli doświadczyć magii „Roots” na żywo i się zainspirować! Nie możecie opuścić „Return to Roots 2016”!

Igor dodaje, że płyta wciąż porusza ludzi i zapowiada mocne uderzenie. Muzycy wystąpią w ramach Cavalera Conspiracy – zespołu, który tworzą od 2007 roku, razem z gitarzystą Markiem Rizzo i basistą Johnym Chowem.

Na razie trasa objedzie Amerykę Północną. Pierwszy koncert odbędzie się 12 września w Los Angeles, ostatni – 23 października w Sacramento.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także