Megadeth chce nagrać na nowo debiutancką płytę

/ 6 listopada, 2015

Frontman Megadeth najwyraźniej uznał, że skład, w którym gra zespół teraz – czyli basista David Ellefson, gitarzysta Kiko Loureiro, perkusista Chris Adler i on sam ­– jest najlepszy z możliwych. O ponownym zarejestrowaniu „Killing Is My Business… and Business Is Good!” z 1985 roku od jakiegoś czasu krążyły plotki. Dave Mustaine odniósł się do nich podczas konferencji prasowej przed koncertem w Rosji.

To nie są plotki. Mamy 30. rocznicę tej płyty, więc chcieli ją zremiksować. Uważam, że byłoby lepiej, gdybyśmy nagrali ją w całości od nowa, w nowym składzie. Byłoby to naprawdę ekscytujące, lecz obecnie jesteśmy w trakcie kończenia nowego albumu.

Chris Adler, perkusista Lamb of God współpracujący obecnie z Megadeth, dodał, że bardzo chętnie dodałby kilka utworów z tamtego krążka do swojej koncertowej setlisty, np. „The Skull Beneath the Skin” i „Looking Down the Cross”.

To jednak musi poczekać. Wspomniana piętnasta studyjna płyta Megadeth, „Dystopia” (podobno dużo cięższa niż poprzedniczka „Super Collider”) ukaże się 22 stycznia 2016 roku. Na razie znamy jeden utwór z tego wydawnictwa – singiel „Fatal Illusion”.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także