Megadeth odwołuje resztę europejskiej trasy

/ 17 lipca, 2016

David Ellefson złamał kość stopy tuż przed koncertem Megadeth na Węgrzech, przechadzając się po zapleczu sceny. Zabrany został do szpitala, gdy założono mu gips. Muzyk początkowo był w dobrym humorze, wierzył, że jeszcze zdąży wrócić na koncert. Jednak ostatecznie zapadła inna decyzja. Występ grupy na festiwalu Rockmaraton 15 lipca został odwołany w ostatniej chwili. Dave Mustaine tak przepraszał fanów zgromadzonych już pod sceną:

Okazało się, że uraz jest na tyle poważny, że zespół musiał odwołać dwa kolejne występy: na festiwalu Harley Days na Słowacji i Masters of Rock w Czechach. W nagranej wiadomości frontman nie kryje swojego smutku.

Nasz basista doznał paskudnego złamania stopy. Jest mi bardzo, bardzo smutno, że muszę Was i tym poinformować. Ale zagramy dla Was w przyszłe lato. Trzymajcie się i pozostańcie z metalem.

Nie wiadomo, czy kontuzja Ellefsona wpłynie na kolejną część trasy Megadeth po Ameryce Południowej, która rozpocznie się 30 lipca w Ekwadorze. Basiście życzymy szybkiego powrotu do pełnej sprawności, Dave’owi Mustaine’owi – dotrzymania słowa, że w przyszłym roku znów odwiedzą tę część Europy.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także