Metalfest 2013: oświadczenie organizatora ws. koncertu Volbeat

/ 29 czerwca, 2013

Na oficjalnej stronie Metalfest 2013 znalazło się oświadczenie następującej treści:

W związku z rozpowszechnianiem przez zespół Volbeat nieprawdziwych informacji na temat odwołania ich koncertu, postanowiliśmy opisać całą sytuację. Całkowitą winę za brak Volbeat na Metal Fest 2013 ponosi zespół i jego ekipa techniczna.

Metal Fest 2013, jak każda impreza masowa, odbył się zgodnie z przepisami o bezpieczeństwie imprez masowych i jako organizator posiadamy wszelkie wymagane w tym aspekcie decyzje, zezwolenia i opinie właściwych instytucji.

W dniu 21 czerwca zespół Volbeat przyjechał na teren festiwalu, jednakże jego ekipa techniczna od razu zaczęła kwestionować bezpieczeństwo sceny koncertowej. Scena koncertowa została zamontowana przez profesjonalną firmę spełniającą wszelkie obowiązujące normy w tym zakresie. Pomimo 2 godzinnych prób negocjacji z naszej strony, ekipa techniczna powiedziała, iż koncert się nie odbędzie i zespół odjechał.

Pomimo braku winy po naszej stronie, jako organizatorzy wyrażamy ubolewanie nad zaistniała sytuacją i współczujemy fanom, którzy specjalnie przyjechali na ten koncert. Informujemy również, że niezadowolonym osobom zwracaliśmy pieniądze za bilety.

Dziękujemy pozostałym zespołom występującym podczas Metal Fest 2013, którzy jak zawsze nie zawiedli swojej oddanej publiczności.

MetalFest Crew

Przypomnijmy, że impreza odbyła się w dniach 20-22 czerwca. Na scenie nie pojawił się zespół Volbeat, natomiast licznie zgromadzeni fani muzyki metalowej mogli podziwiać występy takich formacji jak Helloween, Accept, Satyricon, Sodom, czy Down.

Więcej o koncercie TUTAJ.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także