Metallica miksuje nowy album

/ 13 czerwca, 2016

Pod koniec maja Lars Ulrich odważnie zapewnił, że nowy album Metalliki będzie gotowy już latem tego roku. Wielu pewnie w to nie wierzyło, ale wszystko wskazuje na to, że perkusista wcale nie przesadził. Za sprawą artykułu przygotowanego przez Dana Nykolaykę, członka personelu współpracującego z Metalliką, dowiedzieliśmy się, że rozpoczął się już proces miksowania nowej płyty.

Oto fragment, który powinien zainteresować wszystkich fanów zespołu:

Udało mi się dopaść Larsa i Jamesa w centrali, zanim zamknęli się w pomieszczeniu kontrolnym z Gregiem Fidelmanem, gdzie rozpoczęli miksowanie nowego albumu.

Artykuł napisany przez Nykolaykę dotyczył co prawda 20-lecia płyty „Load” i na tym temacie się skupiał, ale to właśnie powyższy fragment okazał się najbardziej interesujący, ponieważ w końcu dotarła do nas kolejna wyczekiwana informacja ze studia nagraniowego Metalliki. Warto jednak dodać, że nie wiadomo kiedy autor „dopadł” muzyków, więc nie wiemy, kiedy dokładnie proces miksowania płyty został rozpoczęty.

Muzycy z amerykańskiego zespołu już kilkukrotnie zapewniali, że proces przygotowywania nowego wydawnictwa jest na zaawansowanym etapie i fani niedługo powinni doczekać się pierwszego premierowego materiału od płyty „Death Magnetic”, która została opublikowana w 2008 roku.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także