Metallica nagra nowy album w przyszłym roku?

/ 10 września, 2013

Ostatnio zespół Metallica skupił się na promocji swojego nowego filmu nagranego w technologii 3D. Jednak wielu fanów uważa, że jest to tylko zabieg marketingowy, a prawdziwa muzyka – w tym wypadku nowy album – została zepchnięta na dalszy plan. Jednak dziennikarze tak łatwo nie zapominają i w przeddzień premiery filmu "Metallica Through the Never" pytają o następcę płyty "Death Magnetic".

Kanadyjskie media podały, opierając swoje informacje na wywiadzie dla Postmedia, że Kirk Hammett i Robert Trujillo zapowiedzieli nowy album zespołu:

Zamierzamy nagrać kolejną płytę w przyszłym roku. Stworzyliśmy film "Metallica Through the Never" z jednego konkretnego powodu – bo chcieliśmy go zrobić.

Tak krótki cytat znalazł się na stronie Canada.com. Nie ma żadnej pewności, że muzycy z zespołu Metallica faktycznie wejdą do studia, ale jeśli wierzyć ich wcześniejszym wypowiedziom – mają 600 pomysłów na nowe utwory. Wystarczy wybrać dziesięć najlepszych i następca wydanego w 2008 roku albumu "Death Magnetic" powinien być gotowy.

Przypominamy, że premiera filmu "Metallica Through the Never" już pod koniec września. Wydawnictwo będzie dostępne również w polskich kinach (szczegóły TUTAJ).

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także