Metallica w filmikach luksusowej marki odzieżowej

/ 4 lipca, 2016

W zeszłym tygodniu świat obiegły zdjęcia muzyków zespołu Metallica w eleganckich garniturach włoskiej firmy Brioni. Okazuje się, że to nie koniec przygody amerykańskiej grupy ze światem mody. Muzycy we współpracy z marką przygotowali pięć filmików. W pierwszych z nich dyrektor kreatywny Justin O’Shea wyznaje:

Tak naprawdę nie słuchałem wcześniej tego zespołu, Metalliki – ale moja sprzątaczka mówi, że są – hę – całkiem fajni.

Sprawdźcie koniecznie, jak zareagowała na te słowa Metallica.

Potem nie było lepiej – Justin próbował przekonać Jamesa Hetfielda do sięgnięcia po saksofon, instrument zrobiony z metalu.

Rob gra na gitarze, Kirk też, idzie im całkiem nieźle… W zasadzie nie potrzebujemy trzech gitarzystów (…). Z czego jest gitara? – Z drewna. – Nie jesteś w drewnianym zespole, jesteś w metalowym zespole.

Kirkowi Hammettowi sugerował, jak trzymać gitarę, Lars dostał kilka rad dotyczących pałeczek, a Rob Trujillo – machania głową. Wyszło zabawnie?

Nowych informacji o następcy albumu „Death Magnetic” (oprócz tego, że basista dobrze się bawił przy jej nagrywaniu i trochę przy okazji pośpiewał) na razie nie mamy. Jeśli ze względów marketingowych plany się nie zmienią, premiera nowej płyty Metalliki  jeszcze jesienią tego roku.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także