Metallica zagra na… Antarktydzie?

/ 22 października, 2013

Jak donosi oficjalna kolumbijska strona marki Coca-Cola, zespół Metallica wystąpi na specjalnym koncercie, który zostanie zorganizowany na Antarktydzie. Sponsorowana przez światowego giganta impreza ma się odbywać między 2 a 15 grudnia tego roku na wspomnianym kontynencie.

Jeszcze nie pojawiło się oficjalne potwierdzenie tej informacji, ale media natychmiast przywołały wypowiedź Larsa Ulricha, który sugerował, że zespół zaskoczy fanów w grudniu:

Jest pewna bardzo interesująca rzecz, która powinna mieć miejsce w grudniu… Wiele wskazuje na to, że w tym miesiącu przejdziemy kolejną granice. Gdyby ktokolwiek z zarządu zespołu wiedział, co właśnie powiedziałem, to pewnie by mnie odstrzelił i uciszył. Ale pokonamy tę granicę w grudniu, co jest niezwykle ekscytujące.

Metallica nie byłaby jednak pierwszym zespołem, który zagrał na Antarktydzie. W 2007 roku wystąpił tam zespół Nunatak. Koncert ten podziwiało wówczas… 17 osób.

Bez wątpienia może to być kolejny przełomowy projekt z udziałem Metalliki. Przypomnijmy, że niedawno do kin trafił fabularyzowany koncert zespołu zatytułowany "Through the Never". To jednak niewielkie osiągnięcie w porównaniu do koncertu na Antarktydzie…

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także