Metallica: Kirk Hammett szczerze o nowej płycie

/ 9 maja, 2014

W obecnych czasach szczerość jest bardzo ważna. Fani wolą usłyszeć prawdę, niż być cały czas wodzeni za nos. Metallica ma ostatnio spory problem z rzeczowym podejściem do sprawy nowego albumu. Słyszeliśmy na przestrzeni ostatnich miesięcy wiele różnych wersji – że płyta zostanie wydana jeszcze w 2014 roku; następnie, że w przyszłym roku; żeby w końcu usłyszeć, że muzycy w ogóle nie mają czasu na jej nagrywanie.

Ostatnio jednak – za sprawą premiery utworu "Lords of Summer" podczas jednego z koncertów – fani Metalliki uwierzyli i zaczęli patrzeć optymistycznie na kwestię publikacji następcy opublikowanego w 2008 roku albumu "Death Magnetic".

Kirk Hammett powiedział jednak, kiedy można oczekiwać rozpoczęcia prac nad nowym albumem:

Absolutnie chcemy zrobić ten album. Ale mamy sporo zobowiązań koncertowych, mamy też rodziny. Niedługo przyjdzie lato, a wtedy ciężko jest pracować – dzieciaki nie chodzą do szkoły. Mamy jednak sporo materiału w naszym banku riffów. Teraz zajmujemy się ich dalszym zbieraniem i zobaczymy gdzie nas to doprowadzi. Wszyscy zgodziliśmy się, że wrzesień będzie odpowiednim momentem, żeby się zebrać. Wiem, że powiedziałem wszystkim, że zaczniemy w styczniu tego roku… ale tak to już bywa! (śmiech)

Polscy fani mogą być jednak zadowoleni, ponieważ już na początku lipca amerykańska legenda odwiedzi nasz kraj. Za kilka dni ostatecznie dowiemy się, jakie utwory Metallica zagra na Stadionie Narodowym, ale wydaje się, że lista jest niemalże zamknięta (można ją sprawdzić TUTAJ).

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także