Metallica: "Pisanie utworów to proces, który potrzebuje czasu"

/ 12 grudnia, 2014

Pewnie wielu już przestały ekscytować informacje dotyczące nowej płyty grupy Metallica, ponieważ można odnieść wrażenie, że muzykom najzwyczajniej w świecie się nie spieszy. Z jednej strony przekonują, że pracują w pocie czoła, a z drugiej widać, że zajmują się raczej organizacją koncertów, odbieraniem kolejnych nagród i wyróżnień… Generalnie wszystkim, tylko nie pisaniem premierowego materiału.

Siebie i swoich kolegów postanowił wytłumaczyć basista, Robert Trujillo:

Jest wiele pomysłów, szkieletów nowych utworów. Trzeba przez to przebrnąć. Mnie osobiście bardzo podoba się to, co do tej pory zrobiliśmy. Nie lubię wybiegać w przyszłość, ale – przynajmniej ja – jestem zadowolony z instrumentalnej strony tego materiału. Zobaczymy więc, jak przebiegnie ta podróż.

Pisanie utworów Metalliki to podróż i proces, który potrzebuje czasu. To jednak jest w tym zespole wyjątkowe. My pielęgnujemy utwory, wszystko musi być uporządkowane.

Basista dodał w tym samym wywiadzie, że jego koledzy zachowują się w studiu jak nastolatkowie, którzy – gdy biorą do ręki instrumenty – mają nieograniczone pokłady energii i niezliczoną ilość pomysłów.

Wszystko brzmi bardzo dobrze, ale jeśli chodzi o nową płytę Metalliki – pierwszą od 2008 roku – to nie wiemy o nic, poza tym, że podobno powstaje w pocie czoła. Muzycy nie zaprezentowali żadnego singla, nie pochwalili się tytułem, nie podali nawet przybliżonej daty premiery publikacji. Za to ogłosili już pierwsze koncerty po Starym Kontynencie

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także