Metallica: film w 3D trafi do kin

/ 25 kwietnia, 2013

O tym, że powstaje nowy koncertowy film zespołu Metallica wiemy od jakiegoś czasu. Wspominał o tym między innymi Kirk Hammett, którego wypowiedzi przytaczaliśmy kilka dni temu. Teraz sprawa filmu w technologii 3D stała się bardziej jasna za sprawą informacji, którą zamieszczono na oficjalnej stronie zespołu Metallica.

Wynika z niej, że nowy film będzie nosił tytuł "Metallica Through the Never" i zostanie zaprezentowany w 300 kinach należących do sieci IMAX, znajdujących się na terenie Stanów Zjednoczonych. Projekcja filmu rozpocznie się 27 września tego roku. Dobrą informacją dla osób, które nie mają dostępu do kina owej sieci jest ta, że tydzień później – 4 października – film trafi również do innych kin, które obsługują format 3D. Niestety, nadal tylko na terenie USA.

Film "Metallica Through the Never" jest pierwszym w historii zespołu wykonanym w całości w 3D. Obecnie trwają ostatnie poprawki. Ta produkcja będzie zawierała przede wszystkim koncert, który został nagrany przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu. Nie zabraknie jednak ciekawostek zza kulis, wywiadów, czy niepublikowanych dotychczas zdjęć. Wszystko związane będzie z zeszłorocznym występem zespołu Metallica w Vancouver.

Na oficjalnej stronie zespołu nie pojawiła się żadna informacja związana z europejską premierą filmu. Nie wiadomo też, kiedy wydawnictwo trafi na DVD i Blu-ray.

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także